امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
پروژه نرگس آلومینیوم شیشه تهران 
 

کاربری:

تجاری 

موقعیت:

مشهد،میدان شهدا

معمار:

شرکت سازه ایمن رسپینا

کارفرما:

شرکت تولیدی عمران و نیرو

سال ساخت: 

شروع 1390 پایان 1391

معرفی پروژه

پروژه بازار بزرگ نرگس یکی دیگر از پروژه های انجام شده توسط آلومینیوم شیشه تهران بوده که این مجموعه در موضوعات مختلی در اجرای و مهندسی این پروژه سهیم بوده است . سقف بازار بزرگ نرگس با توجه به بزرگی وید تصمیم گرفته شد که طرحی کاملا متفاوت با آنچه که تا کنون در کشور به عنوان پوسته های شیشه ای، چه در دیتایل های فریمی و چه در دیتایل های اسپایدر اجرا شده، انجام پذیرد.

طی بررسی، طراحی و جلسات متعدد با کارفرمای محترم پروژه، دفتر فنی و مشاور، در نهایت طرح پیشنهادی تصویب گردید و استارت عملیات اجرایی زده شد. جهت سازه استراکچر، با توجه به خاص بودن طرح از المان های لوله ای متغیر استفاده گردید، همچنین بر اساس محاسبات صورت گرفته برای شیشه ها،به جهت بحث صرفه جویی مصرف انرژی و کنترل نور ورودی و صدا، از شیشه های 3 جداره حاوی لایه های سان انرژی و طلق های لامینیت استفاده شد. طی یک پروسه زمانی کوتاه، سازه سقف طراحی شده توسط پیمانکار مربوطه اجرا گردید و همزمان با استفاده از نرم افزارهای خاص طراحی، سازه اسپایدر و قطعات مورد نیاز محاسبه و مشخص گردید، به کارخانه سازنده سفارش داده شد و پروسه واردات نیز متعاقب آن انجام شد. پس از نصب کانکتورها، نقشه برداری مجددی جهت کنترل خطاهای سازه انجام شد و مجددا به کمک نرم افزار، پوسته شیشه ای سقف طراحی و سفارش شیشه ها به کارخانه سازنده آغاز گردید. با توجه به احتمال ورود اولین بخش از شیشه ها در پایان سال، احتمالا پروسه نصب سقف وید در ابتدای سال 91 آغاز خواهد شد.

سردرب های بزرگ بازار : با توجه به فشار کارفرما، کلیه استراکچر سازه سردرب ها به طور پیش ساخته و پیش رنگ شده با شیوه پادرکوتینگ به پروژه حمل گردید و در مدت زمان یک هفته کل پروسه نصب و سفارش شیشه ها انجام پذیرفت. از طرفی همزمان، کارخانه تولید کننده شیشه با برنامه ریزی صورت گرفته، شیشه های متعلق به هر سردرب را مطابق با برنامه MSP تحویل نمود که این مورد سبب گردید کلیه عملیات این بخش بسیار ایده آل و کاملا مطابق با برنامه زمان بندی انجام پذیرد.

نرده های بازار بزرگ و تماشابا توجه به بررسی های قبلی در پروژه باغ کتاب تهران، در ارتباط با استانداردهای جهانی برای هندریل، در فضاهای عمومی و خاص، و اجرای بیش از 3500 متر مربع نرده اسپایدری و دفنی در این پروژه، هندریل ها بررسی گردید و برای پروژه بازار بزرگ، هندریل دفنی و برای پروژه تماشا، هندریل اسپایدری از دیتایل دگمه طراحی شد. در ارتباط با هندریل های دفنی، کل دیتایل به صورت پیش ساخته تولید و به محل پروژه حمل گردید و در یک بازه زمانی کوتاه، مطابق با برنامه زمان بندی ارائه شده نصب گردید. و پس از آن سفارش تولید شیشه داده شد که امید است بعد از تعطیلات نوروزی با شروع ورود شیشه ها به کارگاه، پروسه نصب انجام پذیرد.

  

 

دانلود اطلاعات: