مصاحبه با مهندس میررضوی حقوق مهندسی در پوسته های نما

حقوق مهندسی در پوسته نما | مصاحبه با مهندس میر رضوی استاد حقوق مهندسی

یکی از مواردی که طی سالیان گذشته باعث ایجاد نگرانی در جامعه مهندسی و بهره‌برداران شد آتش سوزی های رخ داده در پوسته های نما، شکست و سقوط قطعات سنگ و سرامیک از نما و … بوده است. اما عواقب این قبیل اتفاقات برای ناظر برگه گذار و مشاور پروژه چیست؟ آیا مشاور پروژه با استناد به EPC بودن فرمت قرارداد پیمانکاران میتواند در دادگاه از خود رفع مسئولیت کند؟

در این ویدئو با آقای مهندس میررضوی استاد حقوق مهندسی در هیئت تحریریه نظام مهندسی تهران به گفتگو نشستیم و به مرور چند پرونده قضایی شکل گرفته علیه ناظرین و مدیران و مشاورین پرداخته و ایشان توصیه هایی ارزشمند به شرکت های مشاور و پیمانکار در حوزه نما نمودند.

از شما دعوت میکنیم با ثبت نظرات خود در پایین همین برگه به تکمیل بحث کمک کنید.

مباحثی که در این مصاحبه انها پرداختیم:

سابقه پرونده حقوقی برعلیه پیمانکاران، ناظران و مشاورین در پوسته نما

سابقه درگیری حقوقی مدیران دولتی کلان‌پروژه ها حتی پس از بازنشستگی به دلیل انتخاب نامناسب پیمانکار یا مصالح نما

بازخوانی پرونده کامپوزیت پنل در  پروژه تونل ….

بازخوانی پرونده نمای شیشه ای … در شیراز

بحث سبب ها در دعاوی حقوقی ساختمانی

بحث مسئولیت حقوقی مهندسی مشاور در قرارداد EPC

 لزوم آموزش صحیح مهندسی ناظر و مشاور در امور حقوقی قانون

 

لطفا اگر سابقه پرونده یا تجربه ای دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در مصاحبه بعدی با مهندس میررضوی بحث را به سوی این مشکلات مبتلا به همکاران ببریم.

با سپاس از جناب مهندس میررضوی که با وجود ذیق وقت فرصت زیادی را صرف اگاهی‌رسانی به مهندسین و ناظرین مینمایند. برای استفاده از مطالب ارزشمند اموزشی میتوانید در این ادرس (@hoghugh_mohandesi ) عضو کانال حقوق مهندسی شوید.

 

3 نظر

 • حمید

  سلام – لینک فیلم غیر فعال است

  • سعید مادرشاهی

   سلام
   حق با شماست. شرکت ارائه دهنده سوریس ویدویی تغییراتی داده که باید در سایت هم اعمال شود. اشالله تا پایان هفته اینده اصلاح میشود.
   سپاس

 • محسن کریمی

  عالی بود مهندس، خیلی خوبه که این مباحث پخش بشه و همه کسانی که در این حوزه کار میکنند با قوانین حقوقی هم آشنا بشند، اینطور هم از خسارت دیدن خودشون جلوگیری میکنند و مهمتر از اون اینکه سبب میشه با نظارت بهتر و جدی تر کیفیت ساخت ابنیه بالا بره..

 • نوشتن نظر

  Your email address will not be published. Required fields are marked *