انطباق پوسته نما با طرح معماری

اولین قدم در جلساتی که با معمار محترم پروژه برگزار میگردد نقشه های معماری، کاربری های داخلی و نیاز های انها سنجیده میگردد. این اطلاعات در فاز های بعدی ورودی تحلیل های نور مطلوب و بیشینه نور و گرمای ورودی هستند. در مرحله بعد با توجه به بودجه تعیین شده توسط کارفرما، متریال های متعدد و بروز برای هر قسمت توسط مشاور تخصصی نما پیشنهاد میگردد. در این مرحله پس از برداشت ازبیلت آلومینیوم شیشه تهران به ارائه دیتایل های اختصاصی پروژه میپردازد تا کاهش هزینه اتصالات محقق گردد. در نهایت مشاور تخصصی نما تحلیل کاملی به کارفرما ارائه میکند تا انتخاب بهینه و مناسب ساده تر باشد.

انتخاب متریال نما و سیستم بهینه برای نمای ساختمان

بهینه سازی مدول‌بندی نما

در پوسته نما بهینه سازی و کاهش پرت هر جزء کوچک بسیار اهمیت دارد اما مشاور تخصصی نما بایستی انرا در تصویر بزرگ و در کنار هزاران آیتم دیگر ببیند و کلیت نما را بهینه کند. در واقع مشاور نما با یک فرمول شامل چند ده مجهول طرف هست و نتیجه این فرمول را بایستی بهینه کند. تنها راه پیش رو استفاده از قدرت نرم افزار های امروزی مثل راینو و گرس هاپر  و مدل کردن کل ساختمان و همه عوارش ان بر اساس ازبیلت برداشت شده در یک محیط پارامتریک و حل این مسئله است.

خروجی چنین کار پرزحمتی، اما بسیار شیرین است. کاهش پرت تجمیعی مصالح ضمن حفظ فرم مد نظر معمار پروژه پیش از ورود پیمانکاران و پیشنهاد قیمت به معنی سرازیر شدن این صرفه جویی به جیب کارفرما است. دیگر مزیت اینگونه مدلسازی قابلیت واکنش سریع مشاور تخصصی نما در مقابل تغییرات ناگهانی مانند تغییرات اجباری است. خیلی سریع میتوان اثر هر تغییر را سنجید و نقشه های لازم را سریعا تولید نمود.

عکس سمت راست را ببینید. یک مثال خوب از کاهش 400 تن فولاد زیر سازی پوسته نما توسط همین فرایند های ذکر شده برای یک پروژه توسط آلوم گلس.

بهینه سازی مدولبندی نما شیشه ای

 

بهینه سازی فولاد پروژه

محاسبات و شبیه سازی‌ها

مشاور نما برای ساخت یک نمای پایدار بایستی اطلاعات صحیحی داشته باشد. مثلا ساختار شیشه (نوع ، پوشش، تعداد لایه و نوع و درصد گاز ...) یا نیاز به مقاوم سازی بخش های خاصی از سازه که در معرض مکش و دهش های شدیدتر از آیین نامه قرار دارند یا محل تعبه دریچه های اگزاست . یک راه پرسیدن این اطلاعات از پیمانکاران و تامین کنندگان است تا بر اساس تجربیات خودشان به شما فرضیاتی را بدهند. اما روش درست قطعا این نیست.
امروزه با کمک ده ها ابزار گوناگون مشاور تخصصی نما شما به راحتی میتواند اثر باد، جریان تهویه داخلی، سایه اندازی، تابش خورشید، خیرگی و ده ها مورد دیگر را شبیه سازی و آنالیز نماید و بر اساس ان کارا و به صرفه ترین ساختار ها را طراحی و اجرا نمود. در آلومینیوم شیشه ما اگر چه تجربه دو دهه کار فنی در حوزه نما راداریم ولی معتقدیم بایستی هر پروژه جداگانه تحلیل و بررسی گردد تا بتوان با کمترین هزینه به بهترین کیفیت رسید.

انالیز و شبیه سازی انرژی پوسته نما

فرایند انتخاب و طراحی ساختار شیشه آلوم گلس

مشاور تخصصی نما

همراه معتمد شما

فایده مهندسی نما چیست؟

تماسی با ما بگیرید تا گپی با هم بزنیم و اگر تمایل داشتید جلسه ای تنظیم کنیم تا نیازهای شما را بررسی و پیشنهاد‌های خود را ارائه کنیم