حجم پروژه ترمینال مسافربری مشهد

طراحی، ساخت و اجرای ۳۰۰ متر مربع پوسته پارتیشن اسپایدری

طراحی و اجرای پوسته کامپوزیت داخلی

خدمات آلومینیوم شیشه تهران به عنوان پیمانکار EPC پوسته نما

  1. طراحی، تولید و اجرای پوسته کامپوزیت پنل در وید اصلی ترمینال
  2. اجرای پارتیشن اسپایدری جهت جداسازی فضای شهربازی از فضای تجاری با قابلیت بازگشایی و جابجایی

طراحی و اجرای این پوسته به دلیل نوع طرح و لزوم تبعیت از طرح گرد وید های پروژه و حل کردن تداخل با ستونها بدون برداشت صحیح تمامی عوارض و طراحی کل سیستم در کامپوتر و اجرا مطابق نقشه چاره دیگری نداشت. همچنین دستور نورد و خو و برش نیز تماما توسط تیم دفتر فنی تهیه و از هرگونه کار گارگاهی خودداری شد.

پوسته کامپویت آلومینیومی مشهد

چون شهربازی به طور موقت (۵ساله) در آنجا حضور دارد و باید بعدا جابجا شود، کارفرما به دنبال پارتیشنی بود که شیشه‌ای باشد و فضای زیبای تجاری و شهربازی از هم جدا نشود، از طرفی این پارتیشن باید قابلیت جمع آوری با حداقل خسارت در آینده را داشته باشد.

نصب شیشه های پارتیشن اسپایدری در ترمینال مشهد- آلومینیوم شیشه تهران

به این دلیل طبق طراحی‌ای که انجام شد، از المان‌های پیش ساخته‌ای استفاده کردیم که با استفاده از بولت روی کف سوار شدند و در نتیجه برای جمع آوری در آینده به راحتی قابل بازگشایی هستند. نکته مهم و قابل توجه دیگر این پروژه، زمان کوتاه آن بود که کل پروسه از زمان عقد قرارداد تا تحویل، شامل خرید قطعات اسپایدر، حمل هوایی از کشور چین، پروسه گمرک، ساخت و نصب زیرسازی‌های فلزی، سفارش و نصب شیشه‌ها، در مجموع طی ۴۰ روز اتفاق افتاد. علیرغم کوتاه بودن پروژه به دلیل حساسیت کار، زمان بندی بر اساس نمودار MSP تهیه گردید و بطور روزانه کنترل زمان بندی انجام گرفت تا تاخیرات احتمالی جبران شود، اکثر اوقات پروژه در ۲ شیفت کاری صورت می گرفت و در نهایت در موعد مقرر کار به اتمام رسیده و رضایت کارفرمای محترم حاصل گردید.

پارتیشن اسپایدری شهربازی ترمینال مشهد- آلومینیوم شیشه تهران