سیستم های نما و اسکای‌لایت

معرفی سازه های الحاقی، نمای شیشه ای، پوسته های غشایی و سازه کابلی

نمای شیشه ای و آلومینیوم مجتمع اداری سپهر- آلومینیوم شیشه تهران

آلومینیوم شیشه تهران به منظور تامین تقاضا و نیاز متنوع کارفرمایان به کاربردهای معمارانه شیشه از نظر زیبایی، پیچیدگی و عملکرد، شش دسته نمای شیشه ای طراحی مینماید. این محصولات به گونه‌‏ای طراحی و ساخته شده‌‏اند که بتوان از آن‏ها در تمامی انواع شیشه لمینیت و چندجداره استفاده کرد. علاوه بر این سیلیکون و واشرها و درزبندهای سیلیکونی که برای اغلب این محصولات طراحی و استفاده میشود آن‏ها را در برابر تاثیرات آب و هوایی نضمین خواهد کرد. AlumGlass با بهره گرفتن از رویکردی پیش رو در حوزه صنعت پوسته های ساختمانی توانسته است با بهینه سازی سازه، مدول بندی و فیزیک ساختمان، پوسته نما و ساختمانی یکپارچه و با عملکرد مطلوب معمار طراحی نماید.

پوسته های شیشه ای به سه دسته عمده تقسیم بندی می‏شوند:

سازه‌های شیشه‌ای:

سیستم‏‌های PSG+ECG+CCG. نقاط اتصال در این محصولات به گونه‏‌ای ظریف طراحی میشوند تا بتوان میزان سطوح شفاف را افزایش داده و با بهره گیری از ویژگی‏‌های مقاومتی شیشه، از آن‏ها به عنوان پنل‏‌های سازه‌‏ای در بنا استفاده کرد. این ویژگی با آن چه که در محصولات شیشه‌‏ای رایج - که در ساخت آن‏ها از دانش مهندسی کمتری کمک گرفته شده و با سیستم‏های نگهدارنده فلزی زیاد به بازار عرضه می‏شوند- می‏بینیم کاملا متفاوت است. شیشه سازه‏‌ای تا حد زیادی نیاز به استفاده از یک مصالح ثانویه را کاهش داده و با کم کردن میزان آلودگی‏های بصری در بنا، شرایط لازم را برای به نمایش گذاشتن سازه اصلی با جزئیات کامل و یا در خلاصه ترین شکل ممکن آن فراهم می‏آورد.

در هر سه این سیستم‏‌ها با کمک روش اتصال مکانیکی و از طریق پیچ (bolting یا روتل) یا گیره (clamping کلمپ)، شیشه به سازه فرعی متصل می‏شود.

 

نمای شیشه‏‌ای :

سیستم‏های ASG + LSG. هر دوی این سیستم‏‌ها بر اساس این شرط که حداقل دو طرف از شیشه محکم شده باشد عمل می‏کنند. روش اجرای شیشه‏ با سیستم نگهدارنده خطی (LSG-System) به منظور یکپارچه کردن پنل‏های شیشه‌‏ای با چارچوب‏های سازه‏ای فلزی توسعه پیدا کرده و به همین دلیل نیز چنین سیستم‏‌هایی سبک وزن هستند و حداقل عمق را برای معمار به ارمغان میاورند. در اجرای شیشه‏ با سیستم نگهدارنده آلومینیومی (ASG-System) از پروفیل‏های سازه‌‏ای آلومینیومی استفاده می‏شود که به شیوه‌‏ای متعارف‏‌تر به سازه اصلی متصل شده اند. هر دوی این سیستم‏‌ها می‏توانند بسته به نوع معماری ساختمان flush glazed و یا capped شوند.

شیشه‏‌های با قابلیت تحمل وزن و راه رفتن:

WSG-System. در طراحی و ساخت شیشه‏‌های لمینیت شده که در کف پله، پل یا مسیرهای پیاده‌‏روی به کار می‏روند دانش مهندسی با استانداردهای بسیار بالا به خدمت گرفته می‌گردد. چنین سیستم‏‌هایی با هدف تامین ایمنی و شفافیت بسیار زیاد و ایجاد کمترین سایه‏‌اندازی طراحی میشوند. چگونگی طراحی و ساخت سطوح این شیشه‏‌ها به میزان زیادی به الزامات تعیین شده مربوط به نوع پوشش و درجه لغزندگی سطح در پروژه و آیین نامه ها و الزامات آتش نشانی محلی وابسته است.

برای آشنایی با جزئیات هر یک از موارد بالا مقاله انواع نمای شیشه در پوسته نما را مطالعه فرمایید.