اگر پروژه‌ای در سر دارید به ما اعتماد کنید. ما در کنار شما هستیم.

پروژه پالیزی یک ساختمان با ارتفاغ متوسط در تهران، طراحی شده برای دفتر مرکزی شرکت فناوری آزمایشگاهی است. معمار پروژه خانم مهندس ژیلا نوروزی  (شرکت برسیان شار ) و کارفرما آقای مهندس ملکانیان هستند. کانسپ پروژه کرتن‌وال های یکپارچه شرکت شوکو (به در رنگین) و پوسته های بتن پریکست U شکل (شرکت بردین پایدار بام )  است.

مهندسی تکمیلی نما کرتین وال و بتن پیش ساخته

دیتیل نمای پریکست و کرتین وال

در این پروژه با وجود تمایل معمار محترم به استفاده از قطعات بتنی به دلیل سابقه کوتاه این متریال در نمای ساحتمان های بلند با دیتیل خشک ابتدا روی متریال دیگر نظیر سنگ و سرامیک تحقیقات صورت گرفت و دیتایل های متفاوتی طراحی شد. در پایان فاز اولیه کارفرما و معمار و مشاور معماری به این نتیجه رسیدند که با دیتیل مناسب طراحی شده و محاسبات صورت گرفته میتوان با اطمینان از متریال بتن پریکست استفاده نمود و لذا فاز دو به سمت استفاده از این متریال در ترکیب با کرتین وال سوق پیدا کرد. هدف از فاز مهندسی تکمیلی رسیدن به طرح و متریال های مد نظر معمار با حفط کارایی و پایداری و رعایت محدودیت های مالی و اجرایی کارفرما است.

اتصالات بتن نما

اسناد مناقصه نما

به جهت کشف قیمت پس از محاسبات سازه ای لازم و مدل سازی و تست نمونه ها دیتیل مناسبی برای پروژه طراحی شد که با داشتن امکان رگلاژ در سه جهت میتوانست خطاهای رایج پنل های بتنی را کنترل نماید. البته بعدا و با تولید انبوه قطعات و تدارکات دیده شده و کیفیت بالای نصب قطعات زیر سازی و تولید با کیفیت پنل ها عملا دیتیل ساده سازی شد. خروجی این فاز تهیه استاد تامین و کشف قیمت شیشه، کرتین وال و تامین و اجرای فطعات بتنی بود.

بتن پیش ساحته نمای ساختمان

در عکس بالا موکاپ های ساخته شده برای قطعات عمودی را مشاهده میفرمایید.

کنترل مهندسی و نظارت بر نما

نمای بتن

در این عکس میتوان دقت بالای نصب پیمانکار را مشاهده نمود. یکی از وظایف آلومینیوم شیشه تهران به عنوان مشاور تخصصی پروژه پروسه کنترل مهندس و نظارت در این پروژه بوده است. بازرسی از کارخانه های تولید، تست متریال ها، تهیه چک لیست ها و اوردر ها  و …. و تایید کیفیت نهایی کار بر عهده مشاور نما میباشد. در طول مدت پروژه بصورت هفتگی گزارش هایی از بادید ها، وضعیت تولید و اجرا در اختیار تیم مدیریتی کارفرما قرار گرفته و در کنار ان واحد PMO آلومینیوم شیشه تهران مشاور تخصصی نما به کنترل تاخیر ها و مدیریت کلیم های پیمانکاران میپردازد. در زیر نمونه ای گزارش ها را میتوان دید.

| بتن پریکست | 2024

بزودی با شروع نصب کرتین وال بصورت موازی با نصب پنل ها عکس های بیشتری از پروژه در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

عکس های پروژه