شبیه‌سازی تابش و خیرگی

شبیه سازی خیرگی و تابش خورشید

یکی دیگر از مهمترین سوالاتی که معماران هنگام طراحی یک پوسته شیشه ای از خود می‌پرسند شدت نور ورودی در فضا در ایام پیک و متوسط است. آیا فضا تاریک خواهد بود و باید پیشبینی نور مصنوعی کنید و یا پنجره را بزرگتر کنید؟ در اسکای‌لایت هاب بزرگ نیز یکی از نگرانی پایین رفتن کنترانست دید مشتریان و کاهش ارزش ملک های تجاری است. خوب ما پاسخی دقیق به پرسش شما داریم. اما راه های دیگری نظیر چاپ یا کوتینگ روی شیشه و یا اسکرین های خارجی نیز برای کنترل حجم نور ورودی به شما ارائه میدهیم.و البته همه اینها با عدد و رقم و قابل مقایسه هزینه - ارزش.

آنالیز اکوستیک و صوت

آنالیز نوفه شهری

یک معیار مهم دیگر برای طراحی اصولی پوسته نما یک ساختمان با کیفیت بررسی نوفه شهری و اثر نویز های محیطی برآسایش ساکنان ساختمان است. آلومینیوم شیشه تهران به عنوان جزئی از فرایند طراحی یکپارچه نما پس از برداشت محیطی اقدام به محاسبه تاثیر ان بر پوسته ها و وجوه مختلف نما کرده و بر اساس ان عایق بندی اکوستیکی مناسب و بهینه از نظر قیمت و کارایی را در دیتایل های نما پیشبینی میکند.

محاسبات و شبیه سازی انرژی تابشی

شبیه سازی انرژی تابشی در پوسته نما

یکی از مهمترین فاکتورهای دخیل در طراحی پوسته های شیشه ای محاسبه صحیح و دقیق شدت تابش نور خورشید در فصلهای مختلف بر متریال های نما و تاثیر ان بر فضای داخلی ساختمان است. حال تصوز کنید که هنوز پوسته را قطعی نکرده اید و میخواهید بدانید تا چه میزان از پوسته میتواند شفاف و شیشه ای باشد بدون اینکه سیستم سرمایشی که در نظر گرفته اید به مشکل جدی بخورد؟ خوب ما جواب سوال های شما را میتوانیم با تقریب خوبی محاسبه کنیم تا آسایش محیطی پوسته نمای شما تضمین گردد.

شبیه سازی تونل باد

شبیه سازی تونل باد نما

اگر چه آیین نامه‌های ایران در باب محاسبات باد به خوبی حدود را روشن کرده اند اما در مگا پروژه‌ها پس از شبیه‌سازی جریان باد حول ساختمان و با درنظر گرفتن عوارض جانبی و ساختمان های بزرگ اطراف معمولا به جریان های گردابی محلی میخوریم که فرمول های آیین نامه ممکن است کارایی لازم را نداشته باشند. لذا در قدم اول مدل سازه و اطراف ان تهیه و سپس با مش‌بندی های متفاوت بنا به حساسیت شبیه سازی فیزیک پایه صورت میگیرد که دقت قابل  قبولی دارد. هدف دیگر شناسایی محل های مکش و دهش با فشار طبیعی است تا در طراحی تهویه پایدار پوسته نما از ان استفاده گردد. همچنین آسایش محیطی در تراس طبقات فوقانی و پشت بام را میتوان با این ابزار آزمود که بر کاربری های فضاها تاثیر بسزایی دارد.

خوب بستگی به آیین نامه، هدف شما و بودجه شبیه سازی دارد. در صورت لزوم میتوان شبیه سازی را انقدر با دقت انجام داد که با تقریب عالی از شرایط واقعی باشد اما گاهی نیز دنیال رفتار عمومی ساختمان هستیم و برای کنترل هزینه و زمان میتوان دقت را پایین‌تر اورد.
باید دید نگرش شما به پروژه چیست؟ ما معتقدیم ساختمان همکنون متعلق به کارفرمای فعلی است و چند سال آینده ساکنین و مالکینی دیگر خواهد داشت. همه ما موظفیم پاسخگوی مالکین امروز و فردا پروژه باشیم. نمیتوان سایز پروژه ها را چند ده برابر بزرگ کرد ولی دقت و ریزبینی را در حد نرم نگاه داشت. هرچه پروژه بزرگتر و پیچیده تر، حساسیت هم بیشتر.
خوب متغیر های زیادی دخیل هستند. زمانی که مزرعه سرور ما صرف خواهد کرد، تعداد دفعات آزمون و خطا مدل و دقت مورد نیاز شما. همچنین معمولا این خدمات در بسته مشاوره تخصصی نما گنجانده میشود و نیازی نیست شما هزینه جداگانه ای بپردازید. ولی اگر اصرار دارید تماسی با ما بگیرید تا گپی بزنیم (-:

آنالیز تهویه و جریان هوا

انالیز هوا در زیر اسکای لایت

در اتریوم و اسکای لایت های بزرگ که چندین طبقه و فضا با کاربری های مختلف نظیر تجاری، اداری و فودکورت به هم متصل میشوند محاسبه بار سرمایش کافی نیست و باید دید صحیحی از جریان های احتمالی هوا در زیر پوسته های شیشه ای ناشی از درهمکنش دمنده ها و مکنده ها و تابش خورشید و گرم شدن سطوح ساختمان داشته باشیم. اهمیت این جریان ها در محاسبه بهترین محل برای اگزاست طبیعی، جانمایی کاربرد ها و طراحی جداکننده های داخلی است.