نرم‌افزار SAP2000 در حدود سی سال است که در طراحی و آنالیز سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشجویان و مهندسان عمران و رشته‌های وابسته، حداقل یک بار با این نرم‌افزار سر و کار داشته‌اند. هر سال امکانات این نرم‌افزار بیشتر می‌شود و با حفظ رابط کاربری ساده و مشخص، بر پیچیدگی انواع محاسبات و آنالیزها اضافه می‌شود. محیط مدل‌سازی گرافیکی سه‌بعدی باعث شده است به سادگی بتوانید به طرح‌های خود تجسم ببخشید و سپس انواع تحلیل‌های لازم را روی آن انجام دهید.


این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برای طراح پوسته های ساختمان را یکجا فراهم آورده است و در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده است باعث می‌شود قادر به شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده باشید. در این برنامه برای طراحان پل نیز امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. نگارش جدید این نرم‌افزار در اواخر فروردین به بازار عرضه شد و گران‌ترین آن نسخه Advanced یا پیشرفته است. برنامه SAP2000 آخرین و قوی ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه ها می باشد.
قابلیت های کلیدی نرم افزار SAP2000 Ultimate :

– تحلیل خطی و غیر خطی شامل تحلیل لرزه ای
– تحلیل استاتیکی و دینامیکی
– تحلیل بار متحرک کامیون و برای پلها
– تحلیل P-
– المانهای سازه ای SHELL و FRAME شامل تیر ستون ، خرپا و رفتار غشایی و پوسته ای
– سیستمهای مختصات چند گانه
– انواع مختلف CONSTRAINT – المانهای غیر خطی فنر و اتصال ( LINK and SPRING )
– انواع مختلف بارگذاری ها
– ظرفیت بالا

https://tv.facadeforum.com/ixpzapqcgnxb

مانند هر سازه دیگری سازه های الحاقی نما نیز بایستی مطالب آیین نامه محاسبه و اندرکنش انها با سازه اصلی سنجیده شود. sap2000 یکی از ابزار های مفید برای این تحلیل و بررسی پوسته نما میباشد.

اما اگر میخواهید در مورد طراحی نما  سازه های الحاقی اتصال نما بدانید پیشنهاد میکنم سری به مصاحبه های واحد سازه آلومینیوم شیشه در مورد سازه نما تهران بزنید.