مناقصه و فرمت قرارداد نما مناسب برای ساختمان های بزرگ مقیاس

مناقصه و فرمت قرارداد نما مناسب برای ساختمان های بزرگ مقیاس

در این ویدئو که بخشی از دوره آموزشی مهندسی نما بود که در زمستان ۹۷ توسط آلومینیوم شیشه تهران مشاور تخصصی نما در کشور برای ۵۵ نفر از مهندسین عزیز برگزار شد ضمن بررسی عوارض و مشکلات به مناقصه گذاشتن پروژه های نمای ساختمان در ایران به بررسی راهکارهای بین‌المللی این موضوع و فرایند های صحیح و مناسب بر انواع نمای ساختمانی پرداختیم. درصورتیکه سوالی در مورد این مباحث دارید لطفا از طریق بخش نظرات خود در مورد مقاله قرارداد نما را در زیر همین برگه مطرح بفرمایید.
مشکلات پیش رو در قرارداد های EPC نما

در این وبینار آلومینیوم شیشه تهران مشاور تخصصی نما شما را با فرایند توسعه طرح، قراردادهای EPC و DB و … آشنا میکند.

(وبینار) چه روشی برای انجام (تحویل) پروژه نما مناسب است؟

آیا استفاده از قرارداد EPC روش مناسبی برای پیشبرد یک پروژه نما می‌باشد؟

خصوصیات پروژه‌‌های نما در ساختمان‌های بزرگ مقیاس چیست؟ عدم توجه به آن‌ها چه عواقبی برای کارفرما دارد؟

این‌ها سوال‌هایی است که سعی شده‌است در این وبینار به آن‌ها پرداخته شود. واقعیت موجود در پروژه‌های بزرگ مقیاس کشور در بخش نما نشان دهنده این است که بازنگری اساسی در روش انجام این پروژه‌ها ضروریست. تعداد زیادی اسکلت‌های عظیم که در مرحله نما متوقف شده‌اند، نمادی از این موضوع می‌باشد.

از طرفی به نظر می‌رسد بنیه علمی و اجرایی قابل قبولی در این زمینه در کشور وجود دارد. اما عدم اختصاص زمان و اهمیت کافی به موضوع مهندسی و زمان درست مهندسی و نپرداختن به موضوعات اساسی از قبیل تقسیم وظایف، چگونگی پیشبرد مرحله طراحی و روش درست انتخاب پیمانکار باعث شده است که تمامی این مراحل از طریق راه‌حل‌های سنتی و نامتناسبی پیموده شده و عواقب این عملکرد در مراحل اولیه پیشرفت پروژه نما موجب توقف و عدم رضایت طرفین قرارداد می‌شود.

لذا این وبینار مقدمه ایست برای مطرح شدن و تفکر دقیق در ابعاد مختلف این موضوع.

نوشتن نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *