حجم پروژه کرتین وال شیشه ای و سقف اسپایدری سد کارون ۴

  • طراحی، تولید و اجرای ۴۰۰۰ متر مربع پوسته شیشه اسپایدری روی سقف
  • اسپیس فریم ساختمان کنترل مرکزی نیروگاه و جداره VIP به داخل سالن نیروگاه و نمای لامل ترمال برک در جداره پیرامونی ساختمان کنترل نیروگاه
  • اجرای ۱۵۰۰ متر مربع ورق کامپوزیت

موضوع پروژه سقف شیشه ای سد کارون ۴

با توجه به ایده اولیه مشاور محترم پروژه مبنی بر تمام شیشه‌ای بودن ساختمان کنترل نیروگاه برای بدنه پیرامونی، نمای لامل ترمال برک طراحی گردید و به جهت داشتن دید ایده‌آل به محیط اطراف و آبگیر سد کارون ۴، از پلاک‌های شیشه با ابعاد (۲* ۳٫۱۰) متر استفاده شد. همچنین برای کنترل گرمای نور خورشید در ساختار شیشه‌ها از یک لایه شیشه لوئی Low – E استفاده شد. از آنجائی که سرعت باد در منطقه بسیار بالا بود محاسبات دقیقی روی سازه استراکچر نمای لامل انجام پذیرفت.

نمای شیشه کرتین وال سد کارون 4

در ارتباط با سقف ساختمان نیز با استفاده از دو اسپیس فریم، یکی به شکل تک قوسی و دیگری به شکل دو قوسی، کل سقف ساختمان پوشش شد. همچنین برای جمع آوری آب روی سقف شیشه‌ای در میانه اسپیس دو قوسی از یک گاتر Gutter از جنس کامپوزیت پنل استفاده گردید.با توجه به لبه‌های جانبی اسپیس فریم، با استفاده از عملیات نقشه‌برداری و نرم‌افزارهای مدرن طراحی لبه‌های برگشت اسپیس فریم در بغل و زیر، تحلیل و بررسی شد و با شیوه‌ای جدید شیشه‌های مورد نیاز طراحی و تولید گردید.
برای دید ساختمان کنترل به داخل نیروگاه نیز از یک پوسته شیشه اسپایدری دو جداره با ابعاد پلاک‌های بزرگ استفاده شد که دید ایده‌آلی را به داخل سالن ایجاد نماید.

سقف اسپایدر شیشه ای سد کارن 4

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه اسپایدر می توانید مقاله نمای اسپایدر مجتمع تجاری توس ونک را مطالعه فرمائید.