آموزش مهندسی نما

محمد مادرشاهی مدیر‌عامل آلومینیوم شیشه تهران معتقد است دوران حبس اطلاعات در سازمان ها گذشته و با اشتراک گذاری سریع دانسته ها و تجربیات است که میتوانیم به رشد سریع در کشور برسیم و فاصله فناوری خود با کشور های غربی را پر کنیم. زمانی نه چندان دور حتی ارسال یک کاتالوگ نیز پس از بررسی مشتری صورت میگرفت و هنوز هم بسیاری از شرکت ها از ارائه فایل های اتوکد و راینو خودداری میکنند و نگران اطلاعاتی هستند که بابت کسب آنها هزینه های گذافی پرداخت نموده اند.

لذا یکی از فعالیت های غیر انتفاعی مجموعه ما گسترش علم مهندسی نما و مهارت های وابسته به آن میان دانشجویان و پرسنل شرکت های مشاور، کارفرمایان و دفاتر معماری است. در این راستا هر سال چندین سمینار و کارگاه آموزشی با همکاری نهادهای دانشگاهی، انجمن های علمی، نظام مهندسی و دفاتر معماری برگزار میشود که از آن جمله میتوان به سمینار تخصصی نما ساختمان اشاره نمود.

در بخش اخبار معماری سایت آلوم گلس میتوانید از برنامه های گذشته آگاه شده و برای پیگیری برنامه های آینده حتما عضو برگه آلوم‌گلس در اینستاگرام شوید. همچنین اگر علاقمند به برگزاری چنین ورکشاپ هایی در دانشگاه، شرکت و یا سازمان خود هستید با ما تماس بگیرید تا در مورد ان گپی بزنیم. البته فراموش نکنید که مستمع صاحب سخن را بر سر شوق میاورد و دستچین کردن مخاطبین علاقمند و پیگیر و با تلاش، جزو شرایط برگزاری اینچنین برنامه هایی است.

سخنرانی مهندسی نما در دانشگاه

ورکشاپ آموزش مهندسی نما

کارگاه آموزشی پانتوگراف

تولید محتوای آموزشی پوسته نما

به عنوان استراتژی آموزشی فراگیرتر آلومینیوم شیشه تهران اقدام به مصاحبه فنی با پرسنل مهندسی نما، مدیران پروژه کارگاه ها، معماران نما نموده که در سایت در بخش مقاله ها قابل دسترسی است و بصورت هفتگی بروزرسانی میشود. یکی از ویژگیهای پروژه نما منحصر به فرد بودن بسیاری از چالش‌هایی است که در هر پروژه با ان روبرو میشوید. این مصاحبه ها با هدف انتقال تجریات کسب شده در فاز طراحی و اجرای و نظارت پروژه ها پوسته نما به شماست تا سرمایه های ملی ایران عزیز در تکرار تجربیات گذشتگان صرف نگردد.

همچنین بصورت معمول از بازدید های ماهانه آلومینیوم شیشه از کارگاه ها و کارخانه های مرتبط با نمای ساختمان از جمله انواع دستگاه های ماشین کاری، CNC، برش ورق، کارخانه های شیشه و ... در صورت موافقت مالک فیلم تهیه و نسخه خلاصه ان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد تا با ابزارهایی که ایده های شما را از روی کاغذ به روی پوسته ساختمان منتقل میکنند آشنایی بیشتری پیدا کنید.

ماشین خم سیکوریت شیشه

آموزش مهندسی نما

ترجمه و تالیف کتاب و مقاله های معماری

بخشی از استراترژی ما برای رشد علمی و فنی پرسنل مهندسی آلومینیوم شیشه تهران آموزش مداوم و مطالعه دائم منابع علمی و فنی و استانداردها و کتاب های منتشر شده در حوزه های معماری سیز، معماری پایدار، پوسته های نما، کاتالوگ و بروشور های محصولات جدید و اخرین دبتایل های معرفی شده برای افزایش کارایی و کیفیت پوسته های نما میباشد.

کلیه پرسنل شرکت پس از مطالعه منابع اقدام به اشتراک خلاصه یافته ها با همکاران میگذارند تا سریعتر در کنار هم رشد کنیم. در چنین محیط پر چنب و جوشی گرفتن خروجی برای خارج از شرکت سخت است ولی ما تلاش خودمان را مبکنیم. چندی پیش کتاب BIM سبز اثر ادی کریجیل را با کمک جهاد دانشگاهی منتشر کردیم و چندین کتاب و استاندارد و هندبوک دیگر نیز در صف ویراستاری و انتشار داریم.

به جهت سرعت بخشی در انتشار تصمیم گرفتیم بخشی از این محتوا را در قالب مقالات کوچک تر در بخش مقاله های معماری و نما  برای شما منتشر کنیم تا در دسترس عموم قرار گیرد. معمولا هر هفته 2-3 مقاله جدید به این بخش اضافه میشود که امیدواریم برای شما عزیزان سودمند باشد.

کتاب بیم سیز

facade engineering papaers

حمایت از پروژه های دانشجویی در حوزه نما و معماری پایدار

در راستای توسعه علمی دانش نما در کشور و ارتباط صمیمی صنعت و دانشگاه ما از پروژه های دانشجویی معماری و عمران در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا که در حوزه های مرتبط با پوسته نما ( انرژی، پایداری، محصولات نوین، شبیه سازی و ....) تعریف شوند حمایت میکنیم. این حمایت شامل تامین منابع، سرور های محاسباتی، همفکری پرسنل واحد تحقیق و توسعه و آزمایش های مورد نیاز میباشد. اگر تمایل دارید در این مورد بیشتر بدانید با واحد تحقیق و توسعه آلوم گلس در تماس باشید.

دیتگاه تست ونتیلاتور نمای شیشه ای

ورکشاپ سازه های قیچی سان | دانشگاه فردوسی

از جمله کارگاه های آموزشی برگزار شده توسط آلومینیوم شیشه تهران میتوان به ورکشاپ ساخت گنبد ژئودزیک اشاره نمود.